FANDOM


Sig Sauer

Pistolet

SIG Sauer
Typ broń palna
Rodzaj krótka, ręczna
Posiadacz Zbihr
Debiut Dziedzictwo krwi

SIG Sauer - pistolet skonstruowany w kooperacji szwajcarskiej firmy SIG i niemieckiej JP Sauer und Sohn w 1975 roku. W USA pistolet był przez pewien czas sprzedawany jako Browning BDA.

W serii Bractwo Czarnego Sztyletu to Zbihr jest właścicielem pistoletu. Nie jest wyjaśnione z jakiego modelu korzysta. Pistolet pojawia się w Dziedzictwo krwi[1].

KonstrukcjaEdytuj

Pistolet SIG-Sauer jest bronią samopowtarzalną, działającą na zasadzie krótkiego odrzutu lufy. Ryglowanie przez podnoszenie tylnego końca lufy, której występy ryglowe wchodzą w wycięcia zamka. Mechanizm uderzeniowy kurkowy z kurkiem obrotowym odkrytym. Mechanizm spustowy z samonapinaczem. Pistolet posiada automatyczny bezpiecznik blokujący iglicę. Odbezpieczenie następuje podczas ściągania spustu. Napięty kurek może być zwolniony za pomocą dźwigni umieszczonej w lewej strony chwytu. Po wystrzeleniu ostatniego naboju z magazynka, zamek zatrzymuje się w tylnym położeniu.

PrzypisyEdytuj

  1. J.R Ward: Dziedzictwo krwi, rozdział 6.
Ta strona zawiera treści z Wikipedii, udostępniane na licencji CC-BY-SA-3.0, tej samej, co projekt Bractwo Czarnego Sztyletu Wiki.