FANDOM


Ofiara krwi okladka (5)
Ofiara krwi
Autor J.R Ward
Tytuł Ofiara krwi
Tytuł oryginału Lover Eternal
Rok wydania 2010
Wydawnictwo Videograf II
Liczba stron 423

Ofiara krwi - powieść grozy z romansem w tle, autorstwa J.R Ward, która została wydana w Polsce w 2010 roku. Amerykańska premiera książki była w 2005 roku. Jest to drugi tom serii Bractwo czarnego sztyletu.

Fabuła

Opis

Przeciwnicy są coraz okrutniejsi, a na dodatek Bractwo może stracić swojego najdzielniejszego wojownika. Rankohr, piękny i niezwyciężony wampir, zakochał się bez pamięci w Mary, która nie dość, że jest człowiekiem, to w dodatku jest śmiertelnie chora.
Pierwszy raz spotykają się w rezydencji Bractwa. Mary, wraz ze swoją sąsiadką - wampirzycą Bellą, przywożą chłopaka o imieniu John. Bella jak tylko wyczuła, że chłopak nie długo przejdzie przemianę, zawiadomiła o tym fakcie Bractwo.
Rankohr jest zauroczony ludzką samicą, a zwłaszcza jej głosem. Za pośrednictwem Belli, wampir umawia się na randkę z Mary...
Wampir łamie wampirze zasady, przez budzące się w nim uczucie do dziewczyny, a także chęć związania się z nią.
Niechcący sprowadza na Bractwo wielkie niebezpieczeństwo: przeciwnicy planują śmiertelny atak, a tymczasem Pani Kronik chce, by złamanie jej przykazań zostało surowo ukarane. By uratować siebie i swoją ukochaną, Rankohr musi przezwyciężyć straszną klątwę, która ciąży na nim od stu lat. Tylko wówczas będzie miał szansę uniknąć śmiertelnego zagrożenia. Także Mary musi podjąć swoją walkę...

Rozdział 1

Butch przygotowywał się do spotkania z Marissą. Chciał wiedzieć jak dalej potoczy się ich związek. Vrhedny i Rankohr zaprosili go do One Eye, jak już skończy spotkanie z wampirzycą. W między czasie, Mary Luce, powróciła do domu i wpadła w panikę, gdyż po odsłuchaniu wiadomości od jej lekarz, uświadomiła sobie, że ma nawrót choroby.

Rozdział 2

Pan O i Pan E oczekiwali przybycia Pana X. W trakcie nie obecności Pana O, przesłuchiwany wampir cywil w piwnicy, zdołał uciec jednocześnie raniąc Pana E. Pan E opisł całą sytuację Panu O, a później opuścił piwnicę. Jak tylko pojawił się Pan X to Pan O zrelacjonował całą sytuację. Ostatecznie Pan O miał za zgodą Pana X unicestwić Pana E. Pan O chciał to zrobić na oczach większej publiki, co nie podobało się Panu X. Wychodząc z piwnicy, Pan X wsadził Panu O dłuto w ciało.
W innej części miasta Vhredny i Rankhor udali się do nocnego klubu. Vhredny opowiedział Rankhorowi, że to w Marissie jest zadurzony Butch i to z nią umówił się na spotkanie. Vhredny doznał także wizji przyszłości, w której widział przyszłą ukochaną Rankhora, która zmieni jego przeznaczenie. Rankohr nie uwierzył mu, a następnie weszli do klubu.

Wyróżnienia

Tom znalazł się na 28 miejscu listy najlepszych bestselerów, utworzonej przez "New York Times", ze sprzedażą 292 tysięcy egzemplarzy.

Ciekawostki

  • Kiedy Butch wszedł do salonu, przed spotkaniem z Marissą, Vrhedny i Rankohr rozmawiali o płycie 2Paca.

Zobacz także

Linki zewnętrzne

Seria Bractwo Czarnego Sztyletu
Pisarka J.R Ward
Wydawnictwo Videograf II
W serii Mroczny kochanekOfiara krwiWieczna miłośćWampirze serceŚmiertelna klątwaDziedzictwo krwiAnioł zemstyDusza wampiraDroga przeznaczeniaKsiężycowa przysięgaSidła namiętności
Postacie Wszystkie postacie

Członkowie BractwaDuchyIstoty nadprzyrodzoneLudzieNieśmiertelniPolicjanciPsańceReduktorzySymphaciWampiryWybrankiZwierzęta