FANDOM


Rozbuduj
To jest zalążek artykułu Jane_Whitcomb.
Jeśli możesz pomóc wiki, aby go rozbudować to proszę - edytuj artykuł!
Jane
Jane Whitcomb
Imię i nazwisko Jane Whitcomb
Urodzony 1969
Przemiana 2007
Zmarły 2007
Opis fizyczny
Rasa

duch

Płeć kobieta
Wzrost
Kolor włosów blond
Kolor oczu

zielone

Rodzina
Przynależność
Zawód

lekarz

Status

lekarz Bractwa

Występowanie
Nie
1. Mroczny kochanek
Nie
2. Ofiara krwi
Nie
3. Wieczna miłość
Nie
4. Wampirze serce
Tak
5. Śmiertelna klątwa
Tak
6. Dziedzictwo krwi
Tak
7. Anioł zemsty
Tak
8. Dusza wampira
Tak
9. Droga przeznaczenia
Tak
10. Księżycowa przysięga
Tak
11. Sidła namiętności

Jane Whitcomb to uzdolniona pani chirurg. Ratuje Vrhednego, gdy ten zostaje postrzelony w pierś. Kiedy w szpitalu zjawiła się Furiath, Hollywood i Butch zostaje porwana do rezydencji bractwa na prośbę Vrhednego.

Jane miała siostrę Hannah, która zmarła w wieku 10 lat na wrodzoną wadę serca. To w trakcie ich dziecięcych zabaw w duchy, zostało jej przepowiedziane, że jej partnerem będzie mężczyzna o imieniu Vrhedny. Jej związek z rodzicami był znikomy. Ociec często wyjeżdżał i rzadko bywał w domu, zaś matka była pedantyczna i chłodna. Rodzice byli bardzo surowi. W ich towarzystwie zawsze czuła się jak osoba obca, jedynie silnie była związana z siostrą.

Kiedy dorosła poszła na medycynę, jak jej ojciec. Rozpoczęła studia na Harvardzie. Jest ateistką i wrogiem śmierci. Pracuje w szpitalu w Caldwell - Św. Franciszka, gdzie była ordynatorem oddziału chirurgii urazowej. Interesuje się genetyką. Kiedy wkracza w świat wampirów chce poznać ich budowę, cechy genetyczne, a zwłaszcza ich zdolność odporności na wiele ludzkich chorób oraz ich szybki czas regeneracji.

WyglądEdytuj

  • wysoka, szczupła sylwetka
  • zielone oczy
  • kanciasta twarz o męskich rysach
  • brak kobiecych krągłości, w tym mały biust
  • nosi okulary
  • nie nosi biżuterii
  • bardzo rzadko robi makijaż
  • ubiera się w normalne, nie w ekstrawaganckie rzeczy, stara nie wyróżniać się z tłumu

CharakterEdytuj

Dąży zawsze do osiągnięcia założonych celów. Jest bardzo ambitna, pewna siebie, bystra i inteligentna. Pamięta wszystkich pacjentów tych zmarłych i tych, których udało jej się uratować. Jest ciepła i pełna współczucia. Ludzie z którymi pracuje bardzo ją lubią. Ma dobre serce.

ZwiązkiEdytuj

HannahEdytuj

Zmarła siostra. Jane była z nią bardzo mocno związana. Hannah zmarła mając 10 lat, a Jane bardzo przeżyła jej śmierć to właśnie przez to, że jej siostra zmarła, Jane postanowiła zostać lekarzem.

Manuel Manello

Burzliwy związek Jane z Manuelem Manello zaczął się od nocnego spotkania na moście. Początkowo nieufna wobec nieznajomego Jane znalazła u niego pocieszenie po śmierci jednej z pacjentek, sympatycznej staruszki Pani Silvester. Manuel okazał się czułym, ale zaborczym kochankiem. Doktor Whitecomb musiała w końcu wybrać między lekarskim powołaniem, a mężczyzną, który chciał ją tylko dla siebie. Manello odszedł, ale poprzysiągł, że w ten czy inny sposób Jane będzie jego. Żywa lub martwa.

VrhednyEdytuj

Jako dziecko podczas zabawy w duchy wraz z siostrą wywróżyła sobie, że wyjdzie ona za niego. Kilka lat później Vhredny miał wizję z jej udziałem. Wojownik trafia do szpitala po walce z reduktorami, a gdy jego bracia go stamtąd wydostają porywają ją.

Ciekawostki Edytuj

  • Była bardzo związana z siostrą.